9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Dersi Günlük Plan - 21.Hafta
9.sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü dersi 21.Hafta
günlük planı indir 21.HAFTA
: Trafik Adabı
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
9.SINIF Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü
Sınıf: 9.Sınıf
Hafta: 21.Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Trafik Adabı
Alt Öğrenme Alanı-Konu: Trafik Adabı
Süre: 1 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar: Öğrenciler, trafikte yazılı kurallar dışında da uyulması gereken davranışların farkına varırlar. Öğrenciler, trafikte sergilenmesi gereken sabır, sorumluluk, saygı, nezaket, yardımlaşma ve fedakarlık gibi değerleri anlarlar. Öğrenciler, trafik ortamında olumsuz davranışlarda bulunanları uyarmanın önemini kavrarlar. Öğrenciler, trafik kurallarına aykırı davranmanın bireysel, toplumsal, çevresel ve yaşam hakkını ihlal ettiğini öğrenirler.
Öğretim Yöntemleri: Tartışma Sözlü Anlatım Gözlem Soru-Cevap Araştırma
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Ders kitabı MEB onaylı kaynak kitap ve dergiler Bilimsel eserler ve dergiler (Bilim ve Teknik dergisi vb.) Konu ile ilgili CD'ler Etkileşimli tahta Cevap:la ilgili belgesel, film, simülasyon EBA içerikleri
Öğrenme Öğretme Süreci:
Ders, trafikte yazılı kurallar dışında da uyulması gereken davranışların bulunduğunun vurgulanmasıyla başlar. Öğrenciler, trafikte sergilenmesi gereken sabır, sorumluluk, saygı, nezaket, yardımlaşma ve fedakarlık gibi değerler üzerinde tartışırlar. Öğrenciler, trafik ortamında olumsuz davranışlarda bulunanları uyarmanın önemi hakkında fikirlerini paylaşırlar. Trafik kurallarına aykırı davranmanın bireysel, toplumsal, çevresel ve yaşam hakkını ihlal ettiği açıklanır. Öğrenciler, trafikte yaşanan olumlu ve olumsuz davranışlar hakkında araştırma yaparlar. Araştırmaların sonuçları sınıfta paylaşılır ve değerlendirilir. Ders, trafik adabının öneminin ve günlük hayatta uygulanmasının vurgulanmasıyla son bulur.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin trafikte sergilenmesi gereken davranışlar hakkındaki düşünceleri tartışma ve sözlü anlatım yoluyla değerlendirilir. Öğrencilerin trafikteki olumlu ve olumsuz davranışlar hakkındaki araştırmaları, araştırma yöntemi ve içerik açısından değerlendirilir. Öğrencilerin trafik adabı konusundaki anlayışları, ders sonunda kısa bir sınav veya yazılı ödev ile ölçülür.
..................... Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Öğretmeni