7.Sınıf Çevre Eğitimi Dersi Günlük Plan - 21. Hafta
7.sınıf Çevre Eğitimi dersi 21. Hafta
günlük planı indir 21. HAFTA
: Küresel Isınmanın Küresel İklim Değişikliğine Etkisi
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
7.SINIF Çevre Eğitimi DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Çevre Eğitimi
Sınıf: 7.Sınıf
Hafta: 21. Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Küresel İklim Değişikliği
Alt Öğrenme Alanı-Konu: Küresel Isınmanın Küresel İklim Değişikliğine Etkisi
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar: Öğrenciler küresel iklim değişikliği ve küresel ısınma arasındaki ilişkiyi açıklayabilecekler. Öğrenciler küresel iklim değişikliğinin bir iklim krizi olduğunun farkına varacaklar.
Öğretim Yöntemleri: Sorgulama Tartışma Beyin fırtınası
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Beyaz tahta veya akıllı tahta Markörler Ders kitabı İnternet erişimi
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Öğretmen, öğrencilere "küresel iklim değişikliği" ve "küresel ısınma" terimlerinin anlamlarını sormalarını ister. (Sorgulama) 2. Öğrencilerin yanıtları tartışılır ve kavramlar açıklığa kavuşturulur. (Tartışma) 3. Öğretmen, küresel ısınmanın küresel iklim değişikliğine nasıl katkıda bulunduğuna dair bir beyin fırtınası yapar. (Beyin fırtınası) 4. Öğrenciler, küresel ısınmanın deniz seviyelerindeki yükselme, daha sık ve yoğun aşırı hava olayları ve türlerin yok olması gibi küresel iklim değişikliğinin etkilerini listeler. (Beyin fırtınası) 5. Öğretmen, küresel iklim değişikliğine yol açan belirli insan faaliyetlerini (örneğin fosil yakıt yakma, ormanların yok edilmesi) tartışır. (Tartışma) 6. Öğrenciler, küresel iklim değişikliğinin bir iklim krizi haline gelmeye başlamasıyla karşılaştıkları örnekleri paylaşırlar. (Tartışma) 7. Öğretmen, küresel iklim değişikliğini azaltmak için alınabilecek bireysel ve küresel eylemleri (örneğin enerji tasarrufu, sürdürülebilir ulaşım, orman koruma) tartışır. (Tartışma)
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrenciler, küresel iklim değişikliği ve küresel ısınma arasındaki ilişkiyi açıklayan yazılı bir paragraf yazarlar. Öğrenciler, küresel iklim değişikliğini azaltmak için alabilecekleri üç eylemi listeler ve her biriyle ilgili cümleler yazarlar.