5.Sınıf Zekâ Oyunları Dersi Günlük Plan - 8. Hafta
5.sınıf Zekâ Oyunları dersi 8. Hafta
günlük planı indir 8. HAFTA
: İşlem Oyunlarında Verilen İpuçlarını Fark Etme
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
5.SINIF Zekâ Oyunları DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Zekâ Oyunları
Sınıf: 5.Sınıf
Hafta: 8. Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: İşlem Oyunları
Alt Öğrenme Alanı-Konu: İşlem Oyunlarında Verilen İpuçlarını Fark Etme
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar: İşlem oyunlarında verilen ipuçlarını fark eder.
Öğretim Yöntemleri: Beyin fırtınası Tartışma
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: İşlem Karalama Etkinliği çalışma sayfası Beyaz tahta veya flip chart Markörler
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Öğretmen, "İşlem oyunlarında verilen ipuçlarını fark etmek" konusunu tanıtır ve öğrencilerden konu hakkında bildiklerini paylaşmalarını ister. 2. Öğrenciler beyin fırtınası yaparak işlem oyunlarında karşılaşılabilecek ipuçları listesi oluştururlar. 3. Öğretmen, İşlem Karalama Etkinliği çalışma sayfasını dağıtır ve öğrencilerin verilen ipuçlarını belirlemelerini ister. 4. Öğrenciler çalışma sayfasındaki ipuçlarını gruplara ayırırlar, örneğin sayısal ipuçları, geometrik ipuçları ve mantıksal ipuçları. 5. Öğrenciler çalışma sayfalarını paylaşarak ipuçlarını tartışırlar ve bulgularını sınıfın geri kalanıyla paylaşırlar. 6. Öğretmen, işlem oyunlarında verilen ipuçlarını fark etmenin önemini vurgular ve öğrencilere bu ipuçlarını oyunları çözmede kullanmaları için rehberlik eder.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin İşlem Karalama Etkinliği çalışma sayfaları gözden geçirilerek ipuçlarını fark etme becerileri değerlendirilir. Öğrencilerin sınıf tartışmalarına katılımları da gözlemlenerek ipuçlarını anlama düzeyleri değerlendirilir.