5.Sınıf Zekâ Oyunları Dersi Günlük Plan - 26.Hafta
5.sınıf Zekâ Oyunları dersi 26.Hafta
günlük planı indir 26.HAFTA
: Karmaşık İfadelerdeki İpuçlarını Fark Etme
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
5.SINIF Zekâ Oyunları DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Zekâ Oyunları
Sınıf: 5.Sınıf
Hafta: 26.Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Sözcük-Mantık Oyunları
Alt Öğrenme Alanı-Konu: Karmaşık İfadelerdeki İpuçlarını Fark Etme
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar: Öğrenciler, sözcük ve mantık oyunlarındaki karmaşık ifadelerdeki ipuçlarını fark ederler. Öğrenciler, bu ipuçlarını oyunları çözmek için kullanırlar.
Öğretim Yöntemleri: Tartışma Keşif Öğrenmesi Beyin Fırtınası
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Anagramlarla Çalışma Eserleri Beyaz Tahta Kalemler
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Öğrencilerle, anagramların ne olduğuna dair bir tartışma yaparak derse başlayın. 2. Anagramlarla Çalışma Eserlerini dağıtın ve öğrencilerin örnekleri çözmelerini sağlayın. 3. Öğrencilere, anagramları çözmek için kullanabilecekleri ipuçlarının neler olduğunu sorun. 4. Beyaz tahtaya, öğrencilerin önerilerini yazın. 5. Öğrencileri gruplara ayırın ve her gruba bir anagram verin. 6. Gruplara, anagramları çözmek için birlikte çalışmaları talimatını verin. 7. Grupların anagramları çözmek için buldukları ipuçlarını Beyaz tahtaya yazmasını sağlayın. 8. Son olarak, öğrencileri, ipuçlarını kullanarak anagramları çözmeye teşvik edin.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin, anagramlarla çalışma eserlerini toplayın. Öğrencilerin, ipuçlarını etkili bir şekilde kullanıp kullanmadıklarını değerlendirin. Öğrencileri, oyundaki ipuçlarını fark etmek konusundaki algılarına göre değerlendirin.