6.Sınıf Çevre Eğitimi Dersi Günlük Plan - 24.Hafta
6.sınıf Çevre Eğitimi dersi 24.Hafta
günlük planı indir 24.HAFTA
: Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin yerel ve küresel ölçekte ortaya çıkardığı sorunlar
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
6.SINIF Çevre Eğitimi DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Çevre Eğitimi
Sınıf: 6.Sınıf
Hafta: 24.Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: 4. Ünite: Küresel Çevre Sorunları
Alt Öğrenme Alanı-Konu: Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin yerel ve küresel ölçekte ortaya çıkardığı sorunlar
Süre: 24.Hafta
Ünite: 4. Ünite: Küresel Çevre Sorunları
Konu: Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğin
BÖLÜM II
Kazanımlar:
24.Hafta Ünite: 4. Ünite: Küresel Çevre Sorunları Konu: Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin yerel ve küresel ölçekte ortaya çıkardığı sorunlar Ünite: 4. Ünite: Küresel Çevre Sorunları Konu: Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin yerel ve küresel ölçekte ortaya çıkardığı sorunlar
Öğretim Yöntemleri: Tartışma Beyin fırtınası Soru-Cevap
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Akıllı tahta veya projeksiyon cihazı Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliği ile ilgili görseller veya videolar Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğini önleme yolları hakkında bilgiler
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Öğrencilere hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin ne olduğunu anlatılır. 2. Hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin yerel ve küresel ölçekte ortaya çıkardığı sorunlar tartışılır. Örneğin, hava kirliliğinin insan sağlığına ve iklime olan etkileri, su kirliliğinin sucul yaşam üzerindeki etkileri, toprak kirliliğinin tarım üzerindeki etkileri, gürültü kirliliğinin psikolojik etkileri, ışık kirliliğinin doğal yaşam üzerindeki etkileri üzerinde durulur. 3. Öğrencilerden hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğini önlemek için neler yapılabileceği konusunda beyin fırtınası yapmaları istenir. 4. Öğrencilerin ortaya attığı fikirler sınıfça tartışılır ve en etkili yollar seçilir. 5. Öğrencilere hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğini önlemede kendilerine düşen sorumluluklar hakkında bilgi verilir.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğinin yerel ve küresel ölçekte ortaya çıkardığı sorunlar hakkında yazdıkları kısa denemeler Öğrencilerin hava, su, toprak, gürültü ve ışık kirliliğini önlemek için neler yapılabileceği konusunda yaptıkları sunumlar