6.Sınıf Çevre Eğitimi Dersi Günlük Plan - 30. Hafta
6.sınıf Çevre Eğitimi dersi 30. Hafta
günlük planı indir 30. HAFTA
:30. Hafta
Ünite: Küresel Çevre SorunlarıHafta
Ünite: Küresel Çevre Sorunları
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
6.SINIF Çevre Eğitimi DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Çevre Eğitimi
Sınıf: 6.Sınıf
Hafta: 30. Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Küresel Çevre Sorunları
Alt Öğrenme Alanı-Konu: 30. Hafta
Ünite: Küresel Çevre SorunlarıHafta
Ünite: Küresel Çevre Sorunları
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar:
30. Hafta Ünite: Küresel Çevre Sorunları Konu: Çölleşmenin Doğal Yaşam Üzerindeki Etkileri Hedefler ve Cevap: 4.10. Çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki etkilerini açıklar. Çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki olumsuz etkilerini anlar. Çölleşmenin önlenmesi veya etkilerinin azaltılması için neler yapılabileceği konusunda bilinçlenir.a Ünite: Küresel Çevre Sorunları Konu: Çölleşmenin Doğal Yaşam Üzerindeki Etkileri Hedefler ve Cevap: 4.10. Çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki etkilerini açıklar. Çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki olumsuz etkilerini anlar. Çölleşmenin önlenmesi veya etkilerinin azaltılması için neler yapılabileceği konusunda bilinçlenir.
Öğretim Yöntemleri: Tartışma Sunum Araştırma-İnceleme
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Akıllı tahta İnternet bağlantısı Çölleşme ile ilgili görseller ve videolar
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Önceki hafta işlenen biyoçeşitlilik, ormansızlaşma ve hava kirliliği gibi küresel çevre sorunlarının açıklanan etkileri, çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki etkileriyle karşılaştırılır. 2. Öğrenciler, çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki olumsuz etkilerini araştırmak üzere gruplara ayrılır. 3. Gruplar, araştırma sonuçlarını sınıfla paylaşır. 4. Öğrenciler, çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki olumsuz sonuçlarını anlamak için sınıfça tartışma yaparlar. 5. Akıllı tahta kullanılarak çölleşmeyle ilgili görseller ve videolar gösterilir. 6. Öğrenciler, çölleşmenin etkilerini azaltmak veya önlemek için neler yapılabileceğine dair fikirler geliştirirler.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin araştırma sonuçları değerlendirilir. Sınıf içi tartışmalara katılımları gözlemlenir. Çölleşmenin doğal yaşam üzerindeki etkileriyle ilgili kısa bir sınav yapılır.