6.Sınıf Çevre Eğitimi Dersi Günlük Plan - 34. Hafta
6.sınıf Çevre Eğitimi dersi 34. Hafta
günlük planı indir 34. HAFTA
:34. Hafta
Ünite: Çevre Dostu Çözümler ve TeknolojilerHafta
Ünite: Çevre Dostu Çözümler ve Teknolojiler
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
6.SINIF Çevre Eğitimi DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Çevre Eğitimi
Sınıf: 6.Sınıf
Hafta: 34. Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Çevre Dostu Çözümler ve Teknolojiler
Alt Öğrenme Alanı-Konu: 34. Hafta
Ünite: Çevre Dostu Çözümler ve TeknolojilerHafta
Ünite: Çevre Dostu Çözümler ve Teknolojiler
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar:
34. Hafta Ünite: Çevre Dostu Çözümler ve Teknolojiler Konu: Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Hedefler ve Cevap: Geri dönüşüm ve geri kazanım kavramlarını açıklar. Geri dönüşümü mümkün olan maddeleri sınıflandırır. Geri dönüşüm teknolojilerinin kullanımı ile ilgili iyi örnekleri paylaşır. Geri dönüşüm sorunlarını irdeler ve çözüm fikirleri geliştirir.a Ünite: Çevre Dostu Çözümler ve Teknolojiler Konu: Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Hedefler ve Cevap: Geri dönüşüm ve geri kazanım kavramlarını açıklar. Geri dönüşümü mümkün olan maddeleri sınıflandırır. Geri dönüşüm teknolojilerinin kullanımı ile ilgili iyi örnekleri paylaşır. Geri dönüşüm sorunlarını irdeler ve çözüm fikirleri geliştirir.
Öğretim Yöntemleri: Beyin fırtınası Sınıf içi tartışma Sunum
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Akıllı tahta Geri dönüşüm malzemeleri örnekleri (cam, kâğıt, pet şişe vb.) İnternet
Öğrenme Öğretme Süreci:
Öğrencilere "geri dönüşüm" ve "geri kazanım" kavramları hakkında beyin fırtınası yaptırın. Geri dönüşümü mümkün olan maddeleri sınıflandıracakları bir grup çalışması düzenleyin. Öğrencilerin kendi araştırmalarından getirdikleri geri dönüşüm teknolojilerinin kullanımı ile ilgili iyi örnekleri paylaşmalarını sağlayın. Sınıfta geri dönüşüm sorunlarını tartışın ve olası çözümler üzerinde beyin fırtınası yapın. Öğrencilere geri dönüşümün önemi ve günlük yaşamlarında nasıl katkıda bulunabilecekleri hakkında kısa bir sunum yapın.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilerin geri dönüşüm kavramı hakkındaki anlayışlarını değerlendirmek için kısa bir test yapın. Öğrencilerin geri dönüşümü mümkün olan maddeleri sınıflandırmasını sağlayan bir uygulama yapın. Öğrencilerin geri dönüşüm sorunları ve çözümleri hakkındaki görüşlerini paylaşmalarını isteyen bir ödev verin.