5.Sınıf Temel Dinî Bilgiler Dersi Günlük Plan - 8.Hafta
5.sınıf Temel Dinî Bilgiler dersi 8.Hafta
günlük planı indir 8.HAFTA
:8.Hafta
Ünite: İman ve İnsanfta
Ünite: İman ve İnsan
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
5.SINIF Temel Dinî Bilgiler DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Temel Dinî Bilgiler
Sınıf: 5.Sınıf
Hafta: 8.Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: İman ve İnsan
Alt Öğrenme Alanı-Konu: 8.Hafta
Ünite: İman ve İnsanfta
Ünite: İman ve İnsan
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar:
8.Hafta Ünite: İman ve İnsan Konu: İman Bakımından İnsanlar Hedefler ve Cevap: İnsanların iman bakımından sınıflandırılmasının örneklerini verebilmek.Ünite: İman ve İnsan Konu: İman Bakımından İnsanlar Hedefler ve Cevap: İnsanların iman bakımından sınıflandırılmasının örneklerini verebilmek.
Öğretim Yöntemleri: Problem Çözme Araştırma ve Sorgulama İletişim Kültürel Farkındalık
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: İlmihal Muhtasar İlmihal Delillleriyle İslam İlmihali Projeksiyon Laptop
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Öğrencilere, "İnsanların iman bakımından nasıl sınıflandırıldığını düşünüyorsunuz?" sorusu yöneltilir. 2. Öğrencilerin düşüncelerini paylaşmaları ve fikir alışverişi yapmaları sağlanır. 3. İlmihal ve diğer dini kaynaklara başvurularak, iman bakımından insan sınıflandırması hakkında bilgiler verilir. 4. Mümin, münafık, kafir, müşrik ve zındık kavramları açıklanır. 5. Öğrencilerle birlikte bu kavramların gerçek hayattaki örnekleri tartışılır. 6. Öğrencilere farklı inançlara sahip insanlara karşı nasıl davranmaları gerektiği hakkında rehberlik edilir. 7. İmanlı bir insan olmanın önemi ve faydaları vurgulanır.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Öğrencilere, farklı iman sınıflandırmalarına dair kısa bir test uygulanır. Öğrencilerin tartışmalara aktif katılımları gözlemlenir. Öğrencilerin konuyla ilgili düşüncelerini ve görüşlerini paylaşmaları istenir.
..................... Temel Dinî Bilgiler Öğretmeni