7.Sınıf Teknoloji Tasarım Dersi Günlük Plan - 11.Hafta
7.sınıf Teknoloji Tasarım dersi 11.Hafta
günlük planı indir 11.HAFTA
: Geri Dönüşümle Ürün Oluşturma
2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………………………………
7.SINIF Teknoloji Tasarım DERSİ GÜNLÜK PLAN
BÖLÜM I
Ders: Teknoloji Tasarım
Sınıf: 7.Sınıf
Hafta: 11.Hafta
Öğrenme Alanı-Ünite: Tasarım Odaklı Süreç
Alt Öğrenme Alanı-Konu: Geri Dönüşümle Ürün Oluşturma
Süre: 2 saat
BÖLÜM II
Kazanımlar: Tasarımını kullanıcıya ulaştırmak üzere tanıtım ve pazarlama imkânlarını değerlendirir. Ana dilinde ve yabancı dillerde etkili iletişim kurar. Öğrenmeyi öğrenir ve kendini geliştirir. Hoşgörülü davranır ve farklı bakış açılarına saygı duyar.
Öğretim Yöntemleri: Tartışma İlköğretim Deneyimsel Öğrenme
Araç-Gereçler ve Kaynaklar: Geri dönüşüm malzemeleri (örneğin: plastik şişeler, metal kutular, kağıtlar) Akıllı tahta veya projeksiyon cihazı Tanıtım broşürleri veya sunum materyalleri
Öğrenme Öğretme Süreci:
1. Öğretmen, öğrencilere geri dönüşümle ürün oluşturma konusunda daha önce yaptıkları çalışmalar hakkında sorular sorar. 2. Öğrenciler, ürünlerini tanıtmak için kullanabilecekleri farklı tanıtım ve pazarlama tekniklerini tartışırlar. 3. Öğretmen, ürünlerin tanıtımı için broşür veya sunum hazırlamanın önemini vurgular. 4. Öğrenciler, geri dönüşüm malzemelerini kullanarak özgün bir ürün tasarlarlar. 5. Öğrenciler, tasarımlarını akıllı tahta veya projeksiyon cihazı kullanarak sınıfla paylaşırlar. 6. Öğretmen, öğrencilerin tasarımlarını değerlendirir ve geri bildirim sağlar. 7. Öğrenciler, öğretmenin geri bildirimlerine göre tasarımlarında iyileştirmeler yaparlar. 8. Öğrenciler, ürünlerini tanıtmak için broşürler veya sunumlar hazırlarlar. 9. Öğrenciler, tanıtım broşürlerini veya sunumlarını sınıfla paylaşırlar.
BÖLÜM III
Ölçme Değerlendirme: Gözlem: Öğrencilerin tanıtım tekniklerini kullanma becerileri değerlendirilir. Performans Görevi: Öğrencilerin broşür veya sunum hazırlama becerileri değerlendirilir. Portfolyo: Öğrencilerin tasarımları ve tanıtım materyalleri portfolyolarında toplanır ve ilerlemeleri değerlendirilir. Öz Değerlendirme: Öğrenciler, kendi çalışmalarını değerlendirir ve iyileştirme alanlarını belirler.